top of page

Jesteś tutaj po raz pierwszy?

Zacznij od kursu wprowadzającego

Krata na lata... czy na lato?

Zaktualizowano: 20 mar 2023

Pewnego majowego weekendu robi się zdecydowanie cieplej, a na horyzoncie pojawia się lato, plaża i wakacje. I kolejny temat - fajnie byłoby dobrze prezentować się w „gatkach” czy stroju kąpielowym, przemierzając słoneczne wybrzeża Chorwacji, czy też Mielna…

Hardy. Wyższa Forma. Siłownia. Wrocław. Treningi. Trening brzucha. Ćwiczenia. Jak uzyskać sześciopak?

Jak to zrobić? Jak ćwiczyć? Jak żyć?!


Chciałbym, żebyś zastanowił/a się chwilę, czy rzeczywiście warto narzucać sobie takie chwilowe cele.

Do wakacji zostało UPS...! One już tu są!

Czy nie lepiej byłoby tak zmienić swoje odżywianie i aktywność fizyczną, aby ten płaski brzuch nie stanowił corocznego wyzwania, ale stał się drogą do innego celu - czyli lepszego samopoczucia, zdrowia i wyglądu? Zacznijmy to od dzisiaj!


Jak zrobić kratę?


Sześciopak nie pojawi się od robienia setek brzuszków dziennie. Raz, że istnieje wiele lepszych ćwiczeń wzmacniających Twoje mięśnie brzucha, dwa - musisz zainteresować się prawidłowym odżywianiem. Bo to właśnie tkanka tłuszczowa powoduje, że brzuch jest okrąglutki i żaden mięsień nie chce się pojawić.

Pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej - powinna pojawić się upragniona krata.


Jak ubrać się na trening? Dowiedz się tutaj
Hardy. Wyższa Forma. Siłownia. Wrocław. Trening mięśni brzucha. Odpowiednia dieta. Brzuszki. Trening kobiet i mężczyzn.

Długotrwały cel


Wróćmy ponownie do tego, jaki powinien być Twój cel. Zgubienie tkanki tłuszczowej na 5 minut przed urlopem będzie trudne. Twoja dieta będzie restrykcyjna, będziesz się na niej głodził/a i męczył/a. Bardzo prawdopodobne jest również to, że gdy nawet osiągniesz swój cel i Twoja waga poleci o 5 kg w dół, to postanowisz się nagrodzić za wykonanie zadania i w krótkim czasie te 5kg wróci, niestety zazwyczaj z nawiązką, czyli pojawi się tak dobrze znany efekt jojo. A to ani dla Twojego samopoczucia, ani zdrowia nie będzie dobre.


A gdyby wyznaczyć sobie inny cel? Cel zdrowego odżywiania, dobrego samopoczucia i w efekcie wyglądu? Spróbuj nie być ciągle na diecie, bo diety kiedyś się zaczynają i kiedyś się kończą, a potem przychodzi okres rozprężenia. Postaraj się na co dzień odżywiać zdrowo, nie przejadać się, zrezygnuj z przetworzonego jedzenia, unikaj napojów słodzonych i cukru, ale jednocześnie jedz smacznie i tak, żeby nie być głodnym. To naprawdę nie jest takie trudne.


Trening


Kiedy odpowiednie odżywianie połączysz z aktywnym trybem życia i treningami, efekty w końcu przyjdą. Nie ma innej możliwości. Regularnie trenuj, a Twoje ciało zacznie się przebudowywać. Będziesz gubić nadmiar tkanki tłuszczowej i nie tylko z brzucha, ale z całego ciała. Zaczną pojawiać się zarysy mięśni, tak, mięśni brzucha w końcu też. I co równie ważne - poczujesz się lepiej, zdrowiej, będziesz mieć więcej energii do pracy, zabawy z dzieckiem czy wspólnej wycieczki z Twoją drugą połówką.


Trening w upale. Dlaczego warto trenować latem? Sprawdź
Hardy. Wyższa Forma. Wrocław. Treningi grupowe. Trening brzucha. Metabolizm. Fitness. Uzyskanie sześciopaku.

Podsumowanie


Wracając do tytułu mojego dzisiejszego wpisu - krata na lato czy na lata? Stawiam na dłuższy progres, ponieważ jest po prostu zdrowszy, bardziej efektywny i istnieje większe prawdopodobieństwo, że się uda. No i lepiej mieć ten sześciopak cały rok, a nie tylko co roku :)


 

Paweł Mieszkalski

Head Coach w Hardy. Wyższa Forma


Head Coach, czyli główny trener w Hardy. Wyższa Forma. Osoba odpowiedzialna za programowanie treningów zgodnie z założeniami systemu treningowego oraz ekspert w szkoleniu i rozwijaniu umiejętności pozostałych trenerów. Specjalista w dziedzinie treningu funkcjonalnego i medycznego.

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


Wyższa Forma w prezencie?

Kup swojemu znajomemu lub znajomej
i trenujcie razem
bottom of page