top of page

Jesteś tutaj po raz pierwszy?

Zacznij od kursu wprowadzającego

Czy treningi w Hardym są dla mnie?

Zaktualizowano: 15 mar 2023


Gdy w czeluściach Internetu lub podsłuchując w firmowej kuchni rozmowę znajomych z pracy, dotarła do Ciebie informacja, że jest takie miejsce we Wrocławiu, w którym skutecznie męczą ludzi i w dodatku nazywa się Hardy, to mam dla Ciebie dobrą informację - połowa sukcesu za Tobą.

Trening. Hardy. Wyższa Forma. Wrocław. Plan treningowy. Program treningowy.

Teraz pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na jedno ważne, ale to naprawdę ważne pytanie: Czy chcę trenować? Jeśli tak, zacząć to robić. Kolejnym ważnym pytaniem, które może nie dawać Ci spać po nocach, jest: czy w takim razie Hardy jest dla mnie? Tak. Jest. Bez dwóch zdań. Natomiast wiem, że jeszcze nie mieliśmy okazji dobrze się poznać, więc zakładam, że moje zapewnienie może nie być wystarczające.


Aby Cię przekonać, przygotowałem w poniższym artykule kilka argumentów ciężkiego kalibru. Mam nadzieję, że kiedy już dotrzesz do końca, po Twoich wątpliwościach i wymówkach zostaną jedynie wspomnienia.


Na wstępie, aby trochę się uwiarygodnić, powiem, że nasz kurs wprowadzający co miesiąc kończy ponad 90 osób, a następnie blisko 3/4 z nich zostaje z nami, aby kontynuować misję pod kryptonimem: „Zróbmy razem wyższą formę”. Zaintrygowany/a?


Co to jest system treningowy Hardy i dlaczego działa? Odpowiedź znajdziesz tutaj


Jaki poziom sprawności jest wymagany?


Czy wymagany jest jakiś poziom sprawności? Średni, a może wysoki? A co, jeśli nie uprawiałem/am sportu od kilku dobrych lat? Czy mogę dołączyć do Hardego?


Odpowiedź jest banalnie prosta. Żeby zacząć, potrzebujesz tylko chęci.


Po to właśnie stworzyliśmy nasz kurs wprowadzający, na którym zawsze towarzyszy Ci wykwalifikowany i doświadczony trener. Dzięki niemu nie tylko nauczysz się poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń i dopasowania do swoich możliwości ciężaru czy intensywności, ale również przekonasz się, czy Hardy jest miejscem dla Ciebie. Gdyby obowiązywały jakieś minimalne wymogi co do sprawności fizycznej, byłby to absurd, bo zapewne musielibyśmy skupić się na szkoleniu elitarnych jednostek GROMu. Zamiast tego nadal szkolimy elitarne jednostki, jednak zwykłych, zaangażowanych ludzi.Poznaj system skalowania ćwiczeń


Doświadczenie naszych trenerów pozwala nam dostosować każde ćwiczenie do Twoich możliwości: od najłatwiejszego, do najbardziej zaawansowanego. Niezależnie, czy mamy do czynienia z treningiem siłowym, czy kondycyjnym. Co ważne, podczas jednego treningu każda z trenujących osób może robić inną wersję tego samego ćwiczenia, czasem prostszą, czasem trudniejszą, ale! - odpowiednią dla siebie. Nie ma to absolutnie żadnego wpływu na pozostałych ćwiczących. A stwierdzenie:

Boję się, że będę spowalniać grupę!

Można śmiało wyrzucić do kosza.


Jak to wygląda w praktyce? Dzięki dopasowaniu odpowiedniego poziomu możemy planować Twój progres. To tak, jak ze zdawaniem na prawo jazdy. Najpierw placyk, później nieśmiało po osiedlu, a następnie droga szybkiego ruchu. Najpierw podstawy, prostsze ćwiczenia, a w przyszłości przyjdzie czas na większe ciężary i bardziej zaawansowane wersje danych ćwiczeń.


Skalowanie ćwiczeń. Co to jest i dlaczego działa? Sprawdź tutaj
Trening. Hardy. Wyższa Forma. Wrocław. Cele treningowe. Full body workout. Trening siłowy

Czy tego typu aktywność fizyczna jest dla Ciebie?


Idąc dalej: wiek, waga, płeć, kolor skóry i co tam jeszcze sobie wymyślisz - nie mają tutaj dla nas najmniejszego znaczenia. Przyjrzyjmy się więc trzem grupom:


Grupa 1:

Przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania poszczególnych ćwiczeń.


Zdarzają się. Ból w krzyżu czy problemy z kręgosłupem stały się codziennością dużej części naszego społeczeństwa. Cóż, taki mamy klimat. Ale brak możliwości wykonywania niektórych ćwiczeń nie znaczy, że nie możesz robić NIC.


Myślisz, że jak boli Cię kolano bądź nadgarstek, to Twoja nieobecność w Hardym jest usprawiedliwiona? Nie, nie jest.


Ćwiczenia, których nie możesz zrobić, robić nie będziesz, a my odpowiednio dopasujemy inne, aby w przyszłości poprawić Twój stan zdrowia. Nie będziesz więc przez pół treningu stał/a z boku sali i przyglądała się znudzony/a grupie, tylko również wykonasz efektywny trening. Co prawda, trochę inny, ale równie efektywny.

Grupa 2:

„Kiedyś to było”, a dzisiaj już nie jest.


Na karate w szkole wszyscy widzieli, jak łamiesz czołem stos desek, ale później coś się zmieniło i w Twoim życiu zagościły hot dogi ze stacji i HBO GO. Do tego ta podstępna kanapa nie chce wypuścić Cię ze swoich objęć! Rozumiemy. Teraz trzeba jednak wrócić do aktywności fizycznej, żeby trochę zadbać o starzejące się kości i stan zdrowotności.


Liczy się to, że masz potrzebę się rozruszać, poprawić swoje samopoczucie i spędzić aktywnie czas. Zajmujemy się tym zawodowo od wielu lat, więc pomożemy i Tobie. Odłóż ten kawałek serniczka do lodówki, pakuj torbę i zaczynamy.

Grupa 3:

Twój stan zdrowia jest dobry, aktywność fizyczna od lat Ci towarzyszy, bywasz na siłce, jeździsz na rowerze, się skacze, się pływa, się gra - się ma - jednym słowem: jest dobrze.


Czy w takiej sytuacji Hardy ma Ci coś do zaoferowania? Czy mamy w swojej ofercie intensywne treningi, gdzie spala się mnóstwo kalorii? Jak sama nazwa wskazuje, robimy wyższą formę, a ludzie stają się po prostu hardzi.


Czy to się kiedyś kończy? Czy jest jakaś górna granica? Odpowiedź brzmi: Nie ma.


Jak wspomniałem już wyżej, trening, ćwiczenia, obciążenie czy intensywność dobierana jest dla każdego indywidualnie (nazywamy to wszystko skalowaniem lub progresowaniem), zarówno dla tych mniej zaawansowanych, jak i też tych PRO.


Dzięki doświadczeniu trenerów i zróżnicowanym programom treningowym aktywności, które już podejmujesz, będziesz robić jeszcze lepiej, szybciej, efektywniej i przede wszystkim bezpieczniej, czerpiąc z tego jeszcze więcej satysfakcji. Im Twoja sprawność będzie wyższa, tym większym wyzwaniem stanie się każdy kolejny trening.Słowem zachęty


Powyższe grupy można spiąć w jedną całość i skwitować klasykiem:

Pomożecie?

No pomożemy! Niezależnie od tego, w jakim jesteś stanie, w jakiej formie i jakie efekty chcesz osiągnąć. Aktywność i robienie formy to niekończący się proces. Tak, dobrze czytasz, nie kończy się. Trener może progresować Twój trening w górę lub skalować w dół, co oznacza, że będziesz wykonywać mniej lub więcej powtórzeń, na wyższym lub niższym obciążeniu. To właśnie dzięki temu każdy, niezależnie od swojego poziomu wytrenowania i stażu w Hardym, zrobi efektywny, satysfakcjonujący trening.


Hardy trening krok po kroku. Sprawdź
Trenowanie. Hardy. Wyższa Forma. Siłownia. Wrocław. Trening z trenerem. Zalety treningu

Podsumowanie


Trener i stworzony na bazie doświadczenia system treningowy - nie musisz już prowadzić wojny mentalnej z karkami na osiedlowej siłce o ławeczkę, robiąc serie „na czuja", a dodatkowo nie wiedząc, co robić, albo nawet czy to, co robisz, robisz poprawnie. To właśnie daje nam niekończące się możliwości robienia progresu w Twoich wynikach, dzięki czemu aktywność fizyczna będzie mogła towarzyszyć Ci przez długie lata, ciesząc się formą, wyższą formą.


 

Paweł Raczak

Trener | CEO w Hardy. Wyższa Forma


Założyciel i pomysłodawca konceptu Hardy, ale także trener i specjalista w zakresie treningu funkcjonalnego. Człowiek przedsiębiorczy, obdarzony wizją rozwoju, którą wykorzystuje w budowaniu efektywnego zespołu. Oprócz tego specjalista w dziedzinie marketing automation.


Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


Wyższa Forma w prezencie?

Kup swojemu znajomemu lub znajomej
i trenujcie razem
bottom of page